Datça Tatil Rehberi

Datça Tatil Rehberi

Tatile çıkmadan önce kısıtlı vaktinizi en iyi şekilde değerlendirmek için ideal bir Datça tatil planı hazırlayabilirsiniz. İlk gün Datça Merkezi keşfetmenin ardından diğer günler sahil şeridi boyunca denize girebileceğiniz plaj ve koyları keşfederek her gün farklı bir plajda keyifli vakit geçirerek tatilinizi eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayrıca Datça tatil planı içerisinde mutlaka Eski Datça bölgesi de yer almalı. Antik dönemlerin hatıralarını ve yaşanmışlıklarını görebileceğiniz ve begonvillerin eşsiz güzelliğinin sizi selamlayacağı Eski Datça bölgesinde tatil boyunca konaklamayacak olsanız dahi mutlaka ziyaret etmeyi unutmayın.

Eski Datça bölgesine gelmişken Datça denildiğinde ilk akla gelen isimlerin başında yer alan Can Yücel evi de ilgi odağı olan adresler arasında yer almaktadır. Genellikle ziyarete kapalı olan ve bazı dönemlerde 12 Ağustos ölüm yıldönümü nedeniyle ziyarete açılan bu evin çevresinde fotoğraf çekilebilir, ayrıca Can Yücel’in sık sık gittiği Orhan Kahvesi’nde bir kahve molası verebilirsiniz.

Datça tatil planı, oldukça uygun seçenekler ile tatil yapma imkanı tanımaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkanlarının yanı sıra çeşitli ulaşım yolları da bölgeye gelecek olan tatilcilerin kolay bir şekilde ulaşmasına ve kendileri için ideal konaklama adresini hızlı bir şekilde bulma imkanını sizlere sunmaktadır. Datça’da tatil yapan birçok kişi, bu tatili tekrarlama planları ile ayrılmaktadır.

Datça Sağlıklı Yaşam

Datça, Ege bölgesinin en gözde semtleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Her zaman iyi bir tatil beldesi olarak ön plana çıkan Datça, son günlerde Datça sağlıklı yaşam ile ilgili konularda atmış olduğu adımlar ile de gündeme gelmektedir. Sağlıklı yaşam ile ilgili son yaşanan gelişme olarak sağlık yaşam kasabası hem turistler hem de yerli halk tarafından ilgi görmektedir.

Datça, her ne kadar her yıl tatil sezonu açıldığında yerli ve yabancı turistleri ağırlasa da doğal ortamının eski ve tarihi dokusunu korumayı başaran beldeler arasında yer almaktadır. Yöresel lezzetleri ile oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Datça sağlıklı yaşam konusunda da doğal yaşamı ile ideal yer olarak ön plana çıkmaktadır.

Datça Sağlıklı Yaşam Kasabası

Prof. Dr. Canan Karatay’ın işbirliği ile Datça sağlıklı yaşam alanında kurulmuş olan özel bir kasaba olarak dikkat çeken Datça sağlıklı yaşam kasabası, oldukça olumlu geri dönüşler sağlamaktadır. Özellikle bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği bu kasaba projesinde Ağustos ayında düzenlenen etkinlik ile hem sağlıklı yaşam ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılmakta hem de beslenme önerileri sunulmaktadır. Küçük bir festival haline gelen bu etkinlik sağlıklı yaşama önem veren kişiler tarafından oldukça yoğun ilgi gördü.

Datça Sağlıklı Yaşam Merkezleri

Datça sağlıklı yaşam merkezleri, bu konuda bilinçlenmek isteyen birçok kişiye yardımcı olmaktadır. Balık, yeşillik ağırlıklı bir mutfağa sahip olan Datça bölgesinde yöresel lezzetler de ön plana çıkmaktadır. Birbirinden sağlıklı seçeneklere sahip olan mutfağı ile zaman zaman akıllara ölümsüzlük iksiri burada mı sorusunu da getirmektedir.

Datça yerlisi olan kişiler de bölgeye gelen turistlere Datça’ya özgü lezzetler ve faydaları hakkında bilgi vermektedir. Sağlıklı yaşam alanında özellikle doğa yürüyüşü ve sporları ile dikkat çeken Datça, kişilerin daha dinç ve zinde hissetmeleri için her türlü imkanı sunmaktadır.

Dört mevsim sağlıklı ve lezzetli yemek seçenekleri ile dikkat çeken Datça, zeytinyağlılar ve doğal beslenme programı ile sizlerin de kısa sürede beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenize, yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!
Bunları da okumak ister misiniz?

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico