Datça Gezi Rehberi

Datça Gezi Rehberi

Datça gezi rehberi Bademi, doğası, havası ve suyu ile her yıl tatilcilerin uğrak mekanlarının başında gelen Datça hakkında bilmek istediğiniz herşeyi her bilgiyi kapsayan www.datcalilar.com hizmetidir. Datça Türkiye’de tatil sezonunu en yoğun geçiren bölgelerin en başında geliyor. Tatil için Datça’yı tercih eden birçok kişi öncelikle gezilip görülecek yerler hakkında bilgi almak için Datça gezi rehberi ile ilgili bilgi almak istemektedir. Online web sitemiz tarafından paylaşılan bilgiler ve gezi rehberi içerikleri aynı zamanda Datça’ya ilk kez gelecek olan kişiler için de oldukça faydalı olmaktadır.

Datça’da gezilecek yerler hakkında detaylı bilgi almak için ziyaret ettiğiniz gezi rehberi içerisinde ilk olarak karşınıza Can Yücel çıkacaktır. Ege bölgesinin en hoş manzaralarını sizlere sunan Datça’da tatil boyunca zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Özellikle Datça gezi rehberi içerisinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında Can Yücel Sokağı ve Eski Datça gelmektedir. Burada kartpostallık manzaralara karşı fotoğraf çektirme fırsatı bulurken aynı zamanda da sizlere butik, küçük sevimli kafelerde mola verme, esnaftan alışveriş yapma ve Datça’nın yerli halkı ile tanışma fırsatı da sunulmaktadır. Bu nedenle yolu Datça’ya düşen kişiler, Eski Datça ve Can Yücel Sokağı’na uğramadan ilçeden ayrılmamalıdır.

Datça Gezilip Görülecek Yerler

Tarihi turistik yerler denildiğinde ilk akla gelen seçenekler arasında yer alan Muğla’nın Datça ilçesi, aynı zamanda birçok tarihi ve turistik zenginliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Hem Datça merkezde hem de çevresinde çok sayıda gezilip görülecek yer bulunmaktadır.

Knidos Antik Kenti, Palamutbükü, Fok Badem, Kızlan Köyü, Datça Olive Farm, Bozburun Yarımadası Datça’da gezilip görülecek yerlerin başında yer almaktadır. Datça gezi rehberi olarak araştırma yaparken sadece gezilip görülecek yerler hakkında bilgi edinme değil, aynı zamanda bu yerler hakkında tarihçe gibi detay bilgilere ulaşma, yol tarifi alma, konumu görüntüleme gibi birçok imkan da sizlere sunulmaktadır.

Datça Issız Koylar

Muğla’nın en güzel ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Datça, havası, denizi, tarihi dokusu ve doğası ile sizlere bambaşka bir tatil sunuyor. Şehrin gürültüsünden, kirli havasından uzaklaşmak isteyenler için ideal bir tatil yeri haline gelen Datça da 52 adet koy bulunuyor. Artan turist sayısı ve kalabalık plajlar nedeniyle sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Datça ıssız koylar, tercih ediliyor.

Datça Koyları Ulaşım

Bir çok koy bulunan Muğla’nın gözde ilçesi Datça da, koyların birkaçına araçla ulaşım sağlayabiliyorken, diğerlerine tekne ile ulaşılabiliyor. Datça ıssız koylar sizlerin sakin bir tatil geçirip, Egenin berrak denizi ve temiz doğasının tadını çıkarmanıza olanak tanıyor.

Datça Koyları

Datça Koyları denince 52 adet koy bulunan Datça da, sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği Datça ıssız koylar 'ından bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

Domuz bükü; ulaşımı sadece tekne ile olup Datça merkeze 1 saat uzaklıktadır. Kum ve çakıl taşlarından oluşan bir sahile sahip olan bu koyda, sakin plajının tadını çıkarabilir, dilerseniz burada bulunan mağarayı ziyaret edebilirsiniz.

Ova bükü; merkeze 20 km uzaklıkta bulunan bu koy, eşsiz doğası ve temiz denizi ile öne çıkıyor. Sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak noktası haline geliyor.

Kızıl bük; gizli kalmış koylarda biri olan bu koy, sakin bir tatil geçirmek için ideal bir yer haline geliyor. Issız bir koy olması nedeniyle Datça'nın en temiz kıyılarına sahip olmasıyla da biliniyor.

Gereme koyu; Datça ıssız koylar 'dan biri olan bu koy, fazla bilinmemesi ve ulaşımı zor olması nedeniyle diğer yerlere göre daha az tercih ediliyor. Temiz denize sahip olan bu koya eğer kafa dinleyip sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz.

Birkaçından bahsettiğimiz ve bunun gibi daha pek çok koy bulunan Datça da, doğayla iç içe, sakin ama bir o kadar da eğlenceli tatil geçirebilirsiniz. Gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunan bu ilçede, badem, zeytin ve çam ağaçları arasında bol oksijenli bir tatil geçirip tertemiz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Tatilini Datça’da geçirmeyi planlayan birçok kişi, öncelikle gezilip görülecek yerler hakkında bilgi edinme ve bu doğrultuda kendileri için ideal bir tatil planı hazırlama fırsatı bulmaktadır. Sizler de gezi rehberi ile hem bilgi edinme hem de tatil planı yapma şansı bulabilirsiniz. www.datcalilar.com olarak ister Datça konaklama olsun ister Datça Emlak olsun yada Datça gezi rehberi olsun Datça ile ilgili sizlere her türlü bilgiyi bulacağınız bir hizmet verme gayretindeyiz.

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico