Datça Palamutbükü

Datça Palamutbükü

Yazın gelmesiyle birlikte,  güneş sizi de tatile ve maviliklere çağırıyorsa tatil planınızı yapma zamanı olduğu anlamına gelir. Tatil anlayışınız klasik bir anlayışınız varsa tavsiyemiz Datça Palamutbükü koyu planlarınızın içinde mutlaka yer almalıdır. Hayıtbükü, Ovabükü koylarının sonuncusu olan Datça Palamutbükü maviyle yeşilin birleştiği enfes bir koy. Aynı zamanda Datça Yarımadası´nın en uzun sahil şeridi olma özelliğini de koruyor. Datça merkeze 25 km uzaklıkta bir mesafededir. Palamutbükü aynı anda iki köyün sınırları içinde bulunan turistik bir yer konumunda. Büyük çoğunluğu Yaka köyü muhtarlığına bağlı, sahil bandı ise Cumalı köyü muhtarlığına bağlıdır.

Datça palamutbükü Sahili

Datça palamutbükü Datça’nın turizm alanında en parlak yıldızlarındandır. Datça’nın en büyük koylarından biri bu sebeple de uzun bir sahil şeridine sahiptir. Sahilinin bir kısmı yassı çakıllı, bir kısmı da kumdan oluşmaktadır. Tertemiz ve pırıl pırıl parlayan koyları ve plajları mevcuttur. Diğer yandan da zeytin ve badem ağaçları ile yeşilin birbirinden farklı tonları ile karşılaşabileceğiniz bir doğa harikası olarak adlandırılabilir.  Uzun sahil şeridi üzerinde Palamutbükü çay bahçeleri, Palamutbükü lokantalar ve barlar bulunuyor. Tüm işletmelerin önünden denize girme imkânınız var çünkü hepsinin sahil bandında masa ve şezlongları bulunmakta. Yazın en sıcak saatlerinde bile serin olması ve bol oksijeni ile son yılların tercih edilen turizm merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Palamutbükü, sadece yaz aylarında değil sonbahar mevsiminde de tatil için tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Bunun nedeni, denizin ve coğrafyasının güzelliğinin yanında sessiz sakin ve huzur arayanlar için de ideal bir ortam olmasından kaynaklanıyor. Turistik tesis ve işletmelerin önünde bulunan şezlonglardan ücretsiz olarak faydalanmanız mümkün.

Liman kısmı da oldukça korunaklı bir yapıya sahip olması nedeniyle çok sayıda yat, kotra ve gezi teknesi mevsim fark etmeksizin limana uğramaya devam ediyor. Bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi de insanların sıcak karşılaması ve misafirperver olmalarından kaynaklanıyor. Liman kıyısı boyunca en güzel çiçekleri olan ılgın ağaçlarının altında yemek yemekten çok keyif alabilirsiniz.

Datça Palamutbükünde Nerede Kalınır?

Datça Palamutbükünde konaklayabileceğiniz irili ufaklı otel işletmeleri bulunuyor. Sahile sıfır ve kendisine ait yüzme havuzu bulunan oteller tercih edilebileceği gibi, daha farklı konseptte otelleri de tercih edebilirsiniz. Otel konaklaması ücretleri size yüksek gelebileceğini düşünüyor iseniz o takdirde apart otelleri ya da pansiyonları tercih etmeniz de mümkün.  Turistik işletmelerin birçoğu aile işletmesi olması nedeniyle verdikleri hizmet daha sıcakkanlı ve misafirperver olabiliyor. Gitmeden önce arama motorlarında yapacağınız otel araştırması ile istediğiniz ve tercih ettiğiniz gibi bir konaklama konsepti bulabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!
Bunları da okumak ister misiniz?

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico